Kratoinfo

Kratom(Mitragyna Speciosa)

  • Kratom je strom, který roste v jihovýchodní Asii, převážně v Indonésii, Malajsii, Thajsku a Papui Nové Guineji. Je známý pro své psychoaktivní účinky, a to zejména pro úlevu od bolesti a zvýšení energie.
  • Kratom byl používán po staletí místními kmeny jako přírodní lék a stimulant.Kratom obsahuje alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které mají vliv na centrální nervový systém a mohou způsobovat euforii, uvolnění, tlumení bolesti a snížení úzkosti. Existuje několik druhů kratomu, každý s odlišnými účinky a intenzitou.Kratom se nejčastěji užívá sušený a nasekaný nebo ve formě kapslí, tablet nebo extraktů. Je to legální látkou v mnoha zemích, včetně USA, ale některé země jako Thajsko a Malajsie mají kratom zakázán.
  • Používání kratomu však není bez rizik. Vysoké dávky mohou způsobit nežádoucí účinky, jako jsou nauzea, zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu, třes rukou a zvýšený tep. Pokud se užívá dlouhodobě nebo ve vysokých dávkách, může to vést k závislosti.
  • Kratom také interaguje s jinými léky a může způsobit vážné zdravotní problémy. Pokud si chcete vyzkoušet kratom, je důležité získat kvalitní a spolehlivý zdroj a konzultovat to s odborníkem na alternativní medicínu nebo lékařem.

V současné době existují spory ohledně kratomu a jeho regulace. Někteří lidé tvrdí, že kratom pomáhá při úlevě od bolesti a úzkosti, zatímco jiní varují před jeho riziky a závislostí. Pokud se rozhodnete pro kratom, je důležité si uvědomit všechna rizika a důkladně prozkoumat téma.

  • Popis rostliny

Mitragyna speciosa je v období sucha krátce opadavý nebo za určitých podmínek i stálezelený strom, dorůstající výšky okolo 25 metrů, většinou však podstatně nižší. Kmen dosahuje tloušťky asi 60 až 100 cm. Borka je hladká, šedá až šedohnědá, vnitřní kůra je narůžovělá. Mladé větévky jsou tupě čtyřhranné. Listy jsou sytě zelené, jednoduché, vstřícné, řapíkaté, papírovité až lehce kožovité, s kopinatými, interpetiolárními, 2 až 4 cm dlouhými palisty. Čepele listů jsou eliptické, vejčité nebo obvejčité, 5 až 17 cm dlouhé a 3 až 12 cm široké, se zaokrouhlenou až srdčitou bází, na vrcholu špičaté, oboustranně lysé nebo na rubu trochu chlupaté. Žilnatina je zpeřená, bělavá nebo načervenalá, tvořená 11 až 17 páry postranních žilek. Na rubu čepele jsou v paždí žilek domatia, pokrytá bledými chlupy. Řapík je 2,5 až 5 cm dlouhý. Mladé listy (zejména střední žilka, někdy i palisty) bývají načervenalé. Květy jsou oboupohlavné, pětičetné, uspořádané ve vrcholových, stopkatých, kulovitých, mnohakvětých hlávkách uspořádaných ve trojicích. Květenství mají 15 až 25 mm v průměru. Mezi květy jsou 4 až 6 mm dlouhé listeny. Kalich je někdy narůžovělý, s asi 2 mm trubkou a dlouhými laloky. Koruna je smetanově až žlutavě bílá, stářím tmavnoucí do sytě žluté, nálevkovitá, uvnitř korunní trubky chlupatá. Tyčinek je pět, mají krátké nitky a jsou přirostlé při ústí korunní trubky. Semeník obsahuje 2 komůrky s mnoha vajíčky. Plodem je 7 až 9 mm dlouhá tobolka s vytrvalým kalichem. Plody jsou uspořádané v kulovitém plodenství o průměru 20 až 30 mm. Semena jsou drobná, asi 1 mm dlouhá, s krátkými papírovitými křídly na obou koncích.(zdroj: Wikipedia)

článek kratomčlánek Kratomčlánek kratom

Kde koupit kratom v Českých Budějovicích?, Lokální prodejci kratomu v Českých Budějovicích., Nejlepší místo na nákup kratomu v Budějovicích, Kratom na prodej v jižních Čechách, Kup kratom v Budějovicích, Kratomový obchod v Českých Budějovicích, Kratomový e-shop v jižních Čechách, Legální nákup kratomu v Českých Budějovicích, Nejbližší místo na nákup kratomu v Budějovicích, Kratomové extrakty v Budějovicích, Kratomový prášek v Českých Budějovicích, Kratomové lístky na prodej v jižních Čechách, Kde najít kratom v Budějovicích, Kratomový obchod se širokým výběrem v Českých Budějovicích, Nejbližší kratomový shop v Budějovicích, Kratomové kapsle v Budějovicích,

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto