Kratoinfo

Kratom(Mytragyna Speciosa)

  • Kratom je strom, který roste v jihovýchodní Asii, převážně v Indonésii, Malajsii, Thajsku a Papui Nové Guineji. Je známý pro své psychoaktivní účinky, a to zejména pro úlevu od bolesti a zvýšení energie. Kratom byl používán po staletí místními kmeny jako přírodní lék a stimulant.
  • Kratom obsahuje alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které mají vliv na centrální nervový systém a mohou způsobovat euforii, uvolnění, tlumení bolesti a snížení úzkosti. Existuje několik druhů kratomu, každý s odlišnými účinky a intenzitou.
  • Kratom se nejčastěji užívá sušený a nasekaný nebo ve formě kapslí, tablet nebo extraktů. Je to legální látkou v mnoha zemích, včetně USA, ale některé země jako Thajsko a Malajsie mají kratom zakázán.
  • Používání kratomu však není bez rizik. Vysoké dávky mohou způsobit nežádoucí účinky, jako jsou nauzea, zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu, třes rukou a zvýšený tep. Pokud se užívá dlouhodobě nebo ve vysokých dávkách, může to vést k závislosti.Kratom také interaguje s jinými léky a může způsobit vážné zdravotní problémy. Pokud si chcete vyzkoušet kratom, je důležité získat kvalitní a spolehlivý zdroj a konzultovat to s odborníkem na alternativní medicínu nebo lékařem.
  • V současné době existují spory ohledně kratomu a jeho regulace. Někteří lidé tvrdí, že kratom pomáhá při úlevě od bolesti a úzkosti, zatímco jiní varují před jeho riziky a závislostí. Pokud se rozhodnete pro kratom, je důležité si uvědomit všechna rizika a důkladně prozkoumat téma.

Popis rostliny

  • Mitragyna speciosa je v období sucha krátce opadavý nebo za určitých podmínek i stálezelený strom, dorůstající výšky okolo 25 metrů, většinou však podstatně nižší. Kmen dosahuje tloušťky asi 60 až 100 cm. Borka je hladká, šedá až šedohnědá, vnitřní kůra je narůžovělá. Mladé větévky jsou tupě čtyřhranné. Listy jsou sytě zelené, jednoduché, vstřícné, řapíkaté, papírovité až lehce kožovité, s kopinatými, interpetiolárními, 2 až 4 cm dlouhými palisty. Čepele listů jsou eliptické, vejčité nebo obvejčité, 5 až 17 cm dlouhé a 3 až 12 cm široké, se zaokrouhlenou až srdčitou bází, na vrcholu špičaté, oboustranně lysé nebo na rubu trochu chlupaté. Žilnatina je zpeřená, bělavá nebo načervenalá, tvořená 11 až 17 páry postranních žilek. Na rubu čepele jsou v paždí žilek domatia, pokrytá bledými chlupy. Řapík je 2,5 až 5 cm dlouhý. Mladé listy (zejména střední žilka, někdy i palisty) bývají načervenalé. Květy jsou oboupohlavné, pětičetné, uspořádané ve vrcholových, stopkatých, kulovitých, mnohakvětých hlávkách uspořádaných ve trojicích. Květenství mají 15 až 25 mm v průměru. Mezi květy jsou 4 až 6 mm dlouhé listeny. Kalich je někdy narůžovělý, s asi 2 mm trubkou a dlouhými laloky. Koruna je smetanově až žlutavě bílá, stářím tmavnoucí do sytě žluté, nálevkovitá, uvnitř korunní trubky chlupatá. Tyčinek je pět, mají krátké nitky a jsou přirostlé při ústí korunní trubky. Semeník obsahuje 2 komůrky s mnoha vajíčky. Plodem je 7 až 9 mm dlouhá tobolka s vytrvalým kalichem. Plody jsou uspořádané v kulovitém plodenství o průměru 20 až 30 mm. Semena jsou drobná, asi 1 mm dlouhá, s krátkými papírovitými křídly na obou koncích.(zdroj. Wikipedia-https://cs.wikipedia.org/wiki/Mitragyna_speciosa).

článek 1článek 2článek 3

Kratom slevy na Essence Of Herbs

Slevové kódy Essence of Herbs nabízí dva slevové kódy, které mohou zákazníkům poskytnout slevu na n...

Podzim a blížící se zima

Zářivá Jemnost White Sumatra Kratomu: Zima v Příchodu S podzimem se nám přibližuje období klidu a z...

Kratom a Tábor, Praha, Brno, Ostrava

Maeng Da Kratom v Táboře - Významný Produkt v Místní Kultuře Maeng Da Kratom začíná zaujímat místo ...

Kratom a České Budějovice

White Elephant Kratom v Českých Budějovicích - Nový Zájem v Místní Kultuře V poslední době White El...

O Českých Budějovicích

České Budějovice: Perla jižních Čech České Budějovice, často nazývané jen "Budějovice," jsou jedním...

Kratoinfo

Kratom(Mitragyna Speciosa) Kratom je strom, který roste v jihovýchodní Asii, převážně v Indonésii...

6 položek celkem
Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto